5
Nie pozwól nigdy, aby ktoś, kto przychodzi do Ciebie, odszedł nie stawszy się LEPSZYM i BARDZIEJ RADOSNYM.
św. Matka Teresa z Kalkuty

Miły akcent na Święta

W dzisiejszym, zabieganym świecie, nie zauważamy, że brakuje nam czasu dla najważniejszych dla nas osób. Zapominamy o tym, że to nasz czas jest najcenniejszym prezentem, który możemy komuś podarować. Nieustannie gdzieś pędzimy, biegniemy z pracy do pracy, nie zauważając, że coś nam ucieka. W tym przedświątecznym okresie może warto zastanowić się nad tym, jak mogę sprawić komuś radość, komuś, kto jest mi bliski, a ostatnio po prostu brakowało mi dla niego czasu... Własnoręczne zaprojektowanie i wykonanie kartki świątecznej może być bardzo dobrym sposobem, aby okazać komuś, jak jest dla mnie ważny. Nie znam nikogo, kto nie ucieszyłby się z takiej kartki, do tego jeszcze wysłanej pocztą, uwaga, zwykłą pocztą z najprawdziwszym znaczkiem pocztowym! Żeby taka kartka doszła na podany adres przed Bożym Narodzeniem, należy ją przygotować nieco wcześniej, najlepiej, kiedy jeszcze nie jesteśmy zaprzątnięci przedświąteczną krzątaniną. Przygotowanie takiej kartki to także doskonały pomysł na zabawę z dziećmi. One mają naprawdę super pomysły i bogatą wyobraźnię. Zapraszam do obejrzenia przykładowych kartek świątecznych do wykonania samodzielnie :-).

Przedmioty, których można użyć do przygotowania kartki:

nożyczki, pistolet z klejem na gorąco, klej w sztyfcie, ozdobny sztywny papier, wstążki z motywem świątecznym, srebrne/złote perełki, metalowe gwiazdki/ płatki śniegu/ reniferki/ choineczki, kolorowy papier rysunkowy, ozdobne sznureczki i wiele wiele innych ozdób związanych ze świętami, a które Wam się podobają :-).

 • Wybieramy ozdobny sztywny papier i zginamy go w połowie
 • Rysujemy obrys kształtu, jaki chcemy uzyskać na I stronie
 • Kartka z motywem bombki:
  Przyklejamy perełki i wstążkę na gorący klej.
  Kartka z motywem choinki:
  Za pomocą techniki quilingu wypełniamy go. Ja wybrałam kółeczka. Aby je wykonać wycięłam paski zielonego i czerwonego papieru o tej samej szerokości i zwijałam je w kształt kółek. Następnie używałam kleju na gorąco, aby przykleić je do kartki. Można użyć też kleju w sztyfcie.
 • Ozdobne złote gwiazdki i choinki przyklejamy już na zwykły klej.
 • W środku kartek jest miejsce na życzenia :-).

Miłej pracy! :-)

Izabela Frydrych
Pasjonatka fitopatologii. Doktorantka na Katedrze Ochrony Roślin. W wolnych chwilach lubię zajmować się florystyką i dekorowaniem wnętrz.