15
Buduj swoje życie równomiernie na kilku filarach. Wówczas, kiedy jeden z nich runie, Ty nadal będziesz stał wyprostowany.
zasłyszane

Białe Święta

Święta Bożego Narodzenia. Karp, choinka, prezenty, śnieg prószący za oknem… Zaraz, zaraz! Kiedy ostatni raz widzieliście tzw. “białe święta”? I nie chodzi mi o ośnieżone przedmieścia Chicago z Kevina samego w domu. To oglądamy co roku. Zastanówcie się, kiedy faktycznie doświadczyliście tego magicznego klimatu, który serwowany jest nam w każdej reklamie i w każdym filmie związanym z Bożym Narodzeniem. Zaspy na ulicach, gałęzie świerków uginające się pod naporem śniegu, charakterystyczne skrzypienie dobiegające przy każdym kroku spod podeszw butów.

Ciekawość pchnęła mnie aż do sprawdzenia danych statystycznych. I wiecie co? Ostatnia prawdziwie śnieżna Wigilia, z której mogli cieszyć się mieszkańcy całej Polski, miała miejsce w… 2001 roku! Dzieci, które się wówczas rodziły, podczas tegorocznego Bożego Narodzenia będą świętować osiągnięcie pełnoletniości!

Według prognoz, w tym roku również temperatura będzie na plusie. Cóż, pozostaje nam tylko zanucić: I’m dreaming of a white Christmas…

Kamil Preidl
Amator pieszych wędrówek, nie tylko tych górskich. Ostatnio częściej można spotkać go na plaży, niż na górskim szlaku. W podróżach bardziej ciągnie go do natury, ale nie stroni też od zabytków.