14
Bądź jak światło, które wędruje przez noc i po drodze zapala zgasłe gwiazdy.
Phil Bosmans

Ekologiczny handmade

Gwiazdy są nieodłącznym elementem Bożego Narodzenia, podobnie jak stroik, choinka czy wieniec adwentowy. Mogą być bardzo ozdobne lub proste, jednokolorowe lub wielobarwne, małe lub wielkie. Świat papieru daje nam ogromne możliwości.

Czasy się zmieniają, gwiazdy wiszą nie tylko na choince, obecnie ozdabiamy nimi prezenty, dekorujemy ściany, świąteczny stół albo ozdabiamy nimi kalendarz adwentowy lub zawieszamy na drzwiach wejściowych. Staramy się, aby nasze domy i mieszkania były pięknie udekorowane w te nadchodzące Święta. W związku z olbrzymią ilością dekoracji, która jest w naszych sklepach proponuję coś innego.

Brak śniegu, dyskusje na temat ekologii oraz zbyt duża ilość plastiku, która nas otacza, zainspirowały mnie, żeby wykonać samemu dekorację świąteczną, mianowicie: ekologiczna gwiazdę na drzwi, okno (lub mniejszy wariant na czubek choinki) z rolek po papierze toaletowym. Dekoracja tego typu na pewno będzie dość oryginalna, gdyż jej kształt sami dowolnie kreujemy. Można ją wykonać samemu lub zaangażować do wspólnej pracy dzieci.

Całość można pozostawić w naturalnym kolorze lub dowolnie pomalować, np. farba akrylową lub w sprayu i np. obsypać brokatem itp.

Materiały:

  • kilka rolek po papierze lub ręczniku papierowym 6-15 szt. Im więcej tym nasza gwiazda będzie większa.
  • nożyczki
  • klej na gorąco lub tzw.„ klej Megic”
  • farba akrylowa lub w sprayu, brokat itp.

Wykonanie:

Rolki papieru tniemy na pasma szer. około 1cm. Z jednej rolki wychodzi około 6 pasm.

Sklejamy kilka np. 5-7 pasm w gwiazdę, następnie doklejamy kolejne pasma w taki sposób aby nasz kształt przypominał płatek śniegu.

Miłej pracy. (-:

(Wielkość gwiazdy to 40 cm).

Aneta Wawer
Architekt wnętrz, absolwentka PWSSiP w Łodzi. Interesuje się sztuką, polskim designem i różnego rodzaju dekoracjami min. makramą i upcyclingiem. Jej pasją jest florystyka. W wolnych chwilach odnawia rożnego rodzaju meble, maluje i wykonuje zdjęcia. Od 2018r. współtworzy grupę artystyczną "Kolorfem".